Бикерстаф отбелязва 21 точки, за да поведе номер 20 Джеймс Мадисън над 82-65 Тексас Стейт
AP News | 2023-12-30 | 23:40:34

ХАРИСЪНБЪРГ, Вирджиния (AP) — T.J. Бикерстаф имаше 21 точки, 10 борби и пет асистенции, за да изведе номер 20 Джеймс Мадисън до победа с 82-65 срещу Тексас Стейт в събота и да остане непобеден.

Терънс Едуардс добави 17 точки, а Ноа Фрайдел 11 за Dukes (13-0, 1-0 Sun Belt).

Коултън Бенсън вкара всичките си 19 точки през второто полувреме, а Кадън Гъмбс имаше 14 точки с пет борби и три асистенции за Bobcats (6- 7, 0-1).

Бобкатс вкараха началния кош на мача, преди Джеймс Мадисън да отговори с поредица от 13-2, предизвикана от чифт тройки на Жулиен Уудън, за да грабнат преднина след пет минути. Дюковете водеха с осем осем минути преди края първо полувреме след кражба и подаване от Раекуон Хортън.

Но Бобкетс се откъснаха и се върнаха в рамките на едно в края на първото полувреме при тройка на Гъмбс. Bickerstaff направи трудни игри в боя, докато JMU увеличи преднината до двуцифрено число, но Gumbs победи зумера преди полувремето, за да намали преднината на Dukes до 36-28 на почивката.

Bickerstaff излезе горещо, за да открие второто полувреме, а JMU отбеляза шест бързи точки, за да грабне най-голямата си преднина до този момент. Bobcats изминаха почти шест минути без да отбележат гол, тъй като JMU поведе с 51-30 осем минути след началото на втория период.

Gumbs продължи да прави големи игри за Bobcats, които се върнаха в рамките на 13 по средата на втория период. Но Bickerstaff беше твърде много за щата Тексас. Трансферът на Бостънския колеж получи още едно преходно забиване и JMU увеличи преднината си до 27 точки след последователни 3s от Майкъл Грийн и Едуардс.

ГОЛЯМАТА КАРТИНА

Джеймс Мадисън се подобри до 13-0 за първи път в историята на програмата, увеличавайки най-дългата серия от победи на нацията и най-дългата серия някога в JMU. Херцозите започнаха конферентния мач с победа, преди да се отправят към това, което може да бъде най-трудното им пътуване от графика на Sun Belt, с мачове в Луизиана-Лафайет и Южна Мис.

Бобкетс имаха един срещу друг. мачове срещу два от трите непобедени отбора от дивизия I, които остават в нацията в събота. Посещението на JMU последва загуба със 72-37 на номер 3 Хюстън.

ПОСЛЕДСТВИЯ ОТ АНКЕТАТА

Джеймс Мадисън остана под номер 20 почти през целия декември, след като пропълзя в анкетите за първи път след победа при откриването на сезона в Мичиган Стейт.

Щат Тексас: Завръща се в Сан Маркос, Тексас, за да играе с крайбрежната Каролина в четвъртък.

Джеймс Мадисън: Пътува за среща с Луизиана-Лафайет в четвъртък.